Masáže a relaxace Brno - Eva Slavíková


Tradiční čínská medicína

Tradiční čínská medicína (obvyklá zkratka je TCM: Traditional Chinese Medicine) se již čtyři tisíce let udržuje na prvé příčce žebříčku všech dosud užívaných prastarých léčebných metodik. TCM je cílevědomá práce sama na sobě, na udržení zdraví, prodloužení věku a aktivity až do vysokého stáří. Na rozdíl od mnoha hormonálních a často i nebezpečných léků, je TCM metoda bezpečná, přírodní, a pokud se správně provádí, i bez vedlejších účinků.

Co je TČM?

Pod pojmem "tradiční čínská medicína" si nejvíce lidí asi představí její nejexotičtější a euroamerické civilizaci nejnepochopitelnější část – akupunkturu. Čínská medicína však zahrnuje celý soubor diagnostických a léčebných opatření, které jsou navzájem nerozlučně provázána.

Patří sem:

  • Nauka o zdravé stravě a životosprávě (patří sem samozřejmě i duševně-emoční stránka)
  • Nauka o použití léčivých bylin
  • Ovlivnění akupunkturních bodů (akupunkturou, moxou, baňkami, škrábání jadeitovou destičkou)

Teprve kombinací všech způsobů léčby lze podle zásad tradiční čínské medicíny dosáhnout podstatného zlepšení stavu pacienta a uzdravení.

TCM bere člověka jako celek, z toho vyplývá i její pohled na něj i jeho nemoc: Syntézou všech získaných poznatků (anamnéza, životní podmínky nemocného, jeho strava, rodina, práce, emoce, nálady, chuť či nechuť cvičit atd.) dospěje k poznání, který orgánový okruh je postižen a kde je potřeba léčit. Nenechá se napálit pouze povrchovými projevy nemoci (např. ekzémem či alergickou rýmou) ale hledá za nimi vždy skutečnou hlubokou ukrytou příčinu a léčí hlavně ji. V 70 % případ, kdy se pacient skutečně zainteresuje do své léčby, převezme odpovědnost za své zdraví, nečeká žádný zázračný lék z nebe a lékaře vidí jako normálního člověka, který mu může dobře poradit, ale nemůže jíst, spát, pít a žít za něj, pakčasto jen úpravou životosprávy lze nemoc vyléčit! A naděje na úspěch je tím větší, čím "celostněji" je léčba pojímána a pochopitelně také, čím dříve pacient přijde a začne se sám zajímat, jak svůj život zlepšit.

Čtěte dále o TČM

Nabízené služby

Kontakty

Eva Slavíková
Štefánikova 119/50
612 00 Brno - Královo Pole

Objednejte se na:
+420 608 514 020
info@masaze-relaxuj.cz

Otevírací doba:
Pondělí až pátek
od 8:00 do 19:00

Návštěvu je třeba domluvit předem.

Hlavní menu: