Masáže a relaxace Brno - Eva Slavíková


Baňkování

Metoda známá již od starověku, při které dochází k vyrovnávání energetických drah zvaných meridiány a k odstraňování bloků bránících rovnoměrnému toku energie do všech částí těla. Současně se svaly a pokožka prokrví a uvolní. Je to velice vhodná metoda pro zmírnění obtíží při chronických bolestech zad, dobře uvolňuje blokády a pozitivně ovlivňuje funkce vnitřních orgánů. Záda se nejprve lehce promasírují a citlivě zmapují eventuální změny v podkoží. Potom větší baňkou promasírujeme celá záda, zvláště citlivá místa a zatvrdliny. Při větších obtížích a blokádách aplikujeme baňky již cíleně na dané body a necháme je zde působit déle. Prokrvením s prací zejména s meridiánovou dráhou močového měchýře, dojde nejen k uvolnění zablokovaných a ztuhlých partií, ale zejména k prokrvení a nastartování "detoxikačního procesu" ve vašem těle. Dráha močového měchýře se snaží vše špatné z těla vyplavit ven (močením), a proto je vhodné den masáže nepít pivo, alkohol a kávu. Naopak je žádoucí podpořit "detoxikaci" pitím čajů a obyčejné vody (cca 1,5 l - 2 l denně).

Účinky:

 • odstraňuje blokády a ztuhlé svaly
 • detoxikuje organismus
 • příznivě působí na lymfatický systém
 • příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním
 • odstraňuje problémy s močovým měchýřem
 • přináší úlevu při astmatu, zánětech průdušek, kašli
 • působí proti otokům a bolestem nohou
 • Na samotnou terapii používám jak skleněné, tak i vakuové baňky, které umožňují přesně kontrolovat sání, na němž stojí terapeutická účinnost celé techniky. Baňky se většinou přikládají na dobu 20 minut. Zejména po první aplikaci je možné, že na těle zůstanou v místech, kde byly baňky přiloženy, „modřiny“ – ty však nejsou nebezpečné a během několika dní se samy ztratí.

  Dle Tradiční čínské medicíny

  Baňky patří mezi jednu z metod cíleného ovlivňování akupunkturních bodů v celostním přístupu Tradiční čínské medicíny. Po předchozím individuálním vyhodnocení stavu pacienta jsou používány konkrétní body podle aktuálních obtíží. Dlouholetá zkušenost a také teoretické znalosti z oblasti tradiční čínské medicíny jsou základem účinnosti při odstraňování širokého spektra obtíží. Baňkami lze postižené orgánové okruhy jak vypouštět při jejich blokádě a přeplnění škodlivinami, tak je doplňovat při jejich prázdnotě. Silné sání baňkou je možné pouze při naprosté jistotě, že tato silně vypouštěcí technika je opravdu jasně u daného pacienta indikovaná. Pokud tomu tak není a pacient je ve "falešné plnosti" lze mu dosti uškodit. Prázdnota například okruhu ledvin se projevuje zimomřivostí, pocitem chladu a slabostí v bedrech, kazivostí zubů, padáním vlasů a šelestem v uších. Na doplňování i vypouštění energie v drahách jsou velmi praktické silikonové baňky, které mají sice maximálně střední nasátí, ale na povrchové harmonizování patří k nejlepším společníkům.

  Nabízené služby

  Kontakty

  Eva Slavíková
  Štefánikova 119/50
  612 00 Brno - Královo Pole

  Objednejte se na:
  +420 608 514 020
  info@masaze-relaxuj.cz

  Otevírací doba:
  Pondělí až pátek
  od 8:00 do 19:00

  Návštěvu je třeba domluvit předem.

  Hlavní menu: